16

Bundesliga: Hertha slavila u Darmstadtu na krilima Ibiševića, Bayern savladao Inoglstadt

U 16. kolu Bundeslige Hertha je sa visokih 4:0 slavila u Darmstadtu, a dvostruki strijelac za goste bio je Vedad Ibišević.

Ibišević je mrežu domaćina načeo u 12. minuti, na 2:0 povisio je Plattenhardt, a svoj drugi gol Vedo je postigao u 50. minuti.

Sjajnu partiju naš reprezentativac je zaokružio u 77. minuti, kada je asistirao Kalouu za konačnih 0:4.

Bayern je sa 2:0 savladao Ingolstadt. Golove za Bavarce su postigli Lewandowski i Lahm u 65. i 75. minuti.

Hoffenheim je sa 1:0 savladao Hannover, a gol odluke postigao je Schmid u 30. minuti susreta. Ermin Bičakčić je igrao posljednje tri minute susreta.

U preostala dva susreta, Werder - Köln i Wolfsburg - HSV rezultat je bio 1:1.

Rezultati 16. kola: Darmstadt - Hertha 0:4, Bayern - Ingolstadt 2:0, Hoffenheim - Hannover 1:0, Werder - Köln 1:1, Wolfsburg - HSV 1:1.