4

DFB kup: Bayern boljim izvođenjem penala eliminisao Bayer Leverkusen

(Foto: EPA)
Boljim izvođenjem penala fudbaleri Bayrna iz Munchena eliminisali su Bayer Leverkusen u četvrtfinalu Kupa Njemačke nakon što u regularnih 90 minuta, te u kasnijih 30 minuta produžetka pogodaka nije bilo.

Bavarci su prilikom izvođenja penala pokazali bolju psihološku pripremljenost. Svih pet Guardiolinih izvođača pogodili su gol Apotekara. Na drugoj strani tragičar je bio Josip Drmić čiji je udarac u prvoj seriji odlično odbranio Mauel Neuer.

Za Bayern su redom pogađali Muller, Lewandowski, Alonoso, Goetze i Alcantara. Strijelci za Leverkusen bili su Bender, Castro i Calhanoglu.

U timu Leverkusena 90 minuta odigrao je Emir Spahić.

U drugom današnjem meču Armenia Bielefeld priredila je veliko iznenađenje te iz daljeg takmičenja eliminisala Borussiju M'gladbach. Nakon što je regularni dio okončan rezultatom 1:1, domaći tim je boljim izvođenjem penala prošao dalje.

Kup Njemačke, četvrtfinale:

Leverkusen – Bayern 3:5 (nakon penala) Bielefeld – M'gladbach 6:5 (nakon penala)