20

DFB kup: Hoffenheim i Leverkusen preko drugoligaša do četvtfinala

Hoffenheim i Bayer Leverkusen plasirali su se u četvrtfinale Kupa Njemačke nakon što su večeras eliminisali drugoigaše Aalen i K'lauterm.

Hoffenheim je kao gost porazio Aalen rezultatom 2:0. Gosti iz Sinsheima su poveli golom Eugena Polanskog u 16. minuti. Konačnih 0:2 postavio je Volland u desetoj minuti drugog poluvremena. Ermin Bičakčić je odigrao svih 90 minuta u timu Hoffenheima, dok Sejad Salihović nije ulazio u igru. Na drugoj strani Jasmin Fejzić nije konkurisao za meč.

Ulogu favorita opravdao je tim Bayer Leverkusena na domaćem terenu protiv drugoligaša K'lauterna. Nakon 0:0 u regularnom dijelu utakmice, Apotekari su u produžecima ostvarili trijumf rezultatom 2:0. U 102. minuti za 1:0 pogodio je Calhanoglu, dok je dvanaest minuta kasnije konačan rezultat postavio Kiesling. U pobjedničkom timu svih 120 minuta odigrao je Emir Spahić.