19

De Boeru se trese stolica: Inter opet podbacio i izgubio od Sampdorije

Franku de Boeru se opasno trese stolica nakon što je u susretu 11. kola Serie A njegov Inter izgubio od Sampdorije u gostima sa 1:0.

Inter koji apsolutno ne liči na ozbiljnu ekipu otkako je Holanđanin naslijedio Roberta Mancinija na klupi Nerazzurra, a nakon 11 kola Inter ima samo 14 bodova i pitanje je dokle će De Boer ostati trener kluba iz Milana.

Sa spiska putnika u Đenovu De Boer je odlučio izostaviti Stevana Jovetića na kojem trenira strogoću, iako Inter ima ogromnih problema sa realizacijom, a i ovaj put je bilo tako.

Sampdoria je dominirala od početka meča, ali napadači ekipe iz Đenove su se ispromašivali u prvom poluvremenu, a u 17. minuti gol Intera spasio je Handanović nakon šuta Quagliarele.

Inter je mogao doći do vodstva u 39. minuti, no Brozović je pogodio samo prečku. Odlučujući gol na meču pao je u 44. minuti kada je lijepu akciju Sampdorije završio Quagliarela i dao tek svoj treći gol ove sezone.

Bod Nerazzurrima mogao je donijeti rezervista Palacio u 90+2. minuti, no pogodio je samo prečku.