72

Cuadrado donio Juventusu pobjedu protiv Intera, Pjanić pogodio prečku

Fudbaleri Juventusa savladali su na svom stadionu u okviru 23. kola Serije A ekipu Intera s rezultatom 1:0, a strijelac odlučujućeg gola bio je Juan Cuadrado.

Od samog početka Juventus je krenuo furiozno te je već u 13. minuti imao veliku šansu. Paulo Dybala je snažno pucao i pogodio prečku.

Minut prije isteka prvog poluvremena bh. reprezentativac Miralem Pjanić izveo je slobodnjak s poludistance tako što je opalio bombu u lijeve rašlje. Samir Handanović se sjajno bacio i jedva uspio loptu odbiti u prečku.

Upravo iz kornera kojeg je izborio naš veznjak Cuadrado je postigao odlučujući gol. To je bio spektakularan pogodak i golman Intera Handanović nije imao nikakvih šansi.

U drugom poluvremenu je bila znatno slabija igra obje ekipe te je Stara dama mirno privela utakmicu kraju.

Vrijedi jedino spomenuti crveni karton koji je dobio Ivan Perišić u petom minutu sudijske nadoknade.

Juventus se s nova tri boda odvojio na liderskoj poziciju i ima šest bodova prednosti u odnosu na Napoli. Inter je ostao petoplasirana ekipa Serije A.