Kup Kralja
30

Coutinho u finišu meča spasio Barcelonu teškog poraza od Levantea

Ekipa Barcelone poražena je od Levantea u prvom meču osmine finala španskog Kupa Kralja rezultatom 2:1.

Levante je bolje otvorio meč i već u četvrtoj minuti Cabaco pogađa za 1:0 te donosi veliko slavlje svojim navijačima, a u 18. minuti Mayoral je postigao drugi pogodak za domaći tim i time šokirao igrače Barcelone.

Do poluvremena su Katalonci imali nekoliko prilika, no nisu pogodili, a rezultat se nije promijenio sve do 85. minute kada je Coutinho s bijele tačke pogodio za 2:1 i time postavio konačni rezultat.

Barcelona je ovaj meč igrala bez Lionela Messija i Luisa Suareza i sigurno je da će udarni dvojac aktuelnog prvaka Španije u uzvratu dobiti priliku od prve minute.

U prvom meču dana Sevilla je kao gost porazila Athletic Bilbao rezultatom 3:1, dok su Betis i Real Sociedad odigrali meč bez pogodaka.