City s igračem manje izvukao bod protiv Evertona, Rooney postigao 200. gol u Premiershipu

21.8.2017. u 22:54
43
33
43
U posljednjoj utakmici 2. kola Premiershipa Manchester City je na svom terenu remizirao protiv Evertona (1:1).
Everton je bio jako blizu pobjede pošto je sedam minuta prije kraja regularnih 90 minuta meča imao vodstvo i igrača više. Ipak, do punog plijena izabranici Ronalda Koemana nisu mogli.

City je od početka meča imao glavnu riječ na terenu, ali nije iskorištavao svoje šanse. Najviše je prijetio Aguero, posebno u 26. minuti kada je dugo oklijevao i na kraju je njegov udarac izblokiran.

Najbliže pogotku bio je Silva u 34. minuti kada nakon odličnog pasa Aguera pogađa stativu. Kazna za promašaje uslijedila je već u narednom napadu. Sane je odigrao loš pas, Everton realizirao kontranapad koji je zapečaćen golom Waynea Rooneyja za 1:0.

Nakon što je u 1. kolu Premiershipa po povratku u Everton iz Manchester Uniteda, u kojem je proveo 13 godina, postigao gol za pobjedu protiv Stokea na domaćem terenu (1:0), Rooney je nastavio pogađati i na Etihadu protiv favoriziranog Cityja.

Legendarni Rooney (31) je tako stigao do brojke od 200 golova u Premiershipu. Samo je Alan Shearer stigao, odnosno prešao tu brojku. On je postigao 260 golova.

Everton je osim vodstva na semaforu brzo stigao i do brojčane prednosti u odnosu snaga na terenu pošto je Walker u 44. minuti dobio drugi žuti karton. Bio je to Walkerov prvi crveni karton u Premiershipu, takmičenju u kojem je večeras upisao 200. nastup.

Pep Guardiola je imao mnogo razloga za brigu, ali je od starta drugog dijela krenuo ofanzivno i City je nastavio s napadima.

Ozbiljnijih prilika nije bilo sve do posljednjih 15 minuta meča kada City počinje stezati obruč oko gola Evertona. Pritisak se isplatio u 82. minuti kada Sterling pogađa za 1:1.

Eveton je u 88. minuti ostao bez Schniderlina koji je dobio drugi žuti karton, ali se rezultat nije mijenjao do samog kraja.

Bh. reprezentativac Muhamed Bešić na teren je ušao u 90. minuti umjesto Rooneyja.