Iskoristili situaciju
59

City nesportski do izjednačenja: Postigli pogodak dok je igrač Dinama ležao na travi

Brazilski napadač Gabriel Jesus postigao je pogodak za poravnanje Manchester Cityja protiv Dinama (1:1) u meču 6. kola grupne faze Lige prvaka u trenutku dok je Emir Dilaver ležao na podu u tražio medicinsku pomoć.
Dinamo je u 10. minuti golom Danija Olma stigao u vodstvo od 1:0, no sredinom drugog poluvremena ekipe Pepa Guardiola stiže do poravnanja.

Nakon jednog duela Gabriel Jesusa i Emira Dilavera, potencijalni bh. reprezentativac ostao je ležati na travi i tražiti pomoć, a iako je čitav stadion tražio da se lopta izbaci iz igre, Mahrez je nastavio s napadom i centrirao je za Gabriel Jesusa koji glavom pogađa za 1:1.

Sigurno bi Brazilcu bilo puno teže upisati se u listu strijelaca da je Dilaver bio na svom mjestu, što i jeste razlog zbog kojeg su domaći tražili da se napad prekine, a nakon što je Jesus postigao pogodak, na terenu je nastala mala gužva s obzirom na to da je kapiten Dinama Ademi protestvovao kod sudije i gostujućih igrača.