Chelsea slavio golom Luiza u zadnjoj minuti, do pobjede stigao i Fener

Chelsea je protiv Basela poveo golom Mosesa (Foto: AFP)
Chelsea je pobijedio Basel u Švicarskoj, a Fenerbahče slavio protiv Benfice na svom terenu u večerašnjim okršajima u okviru polufinala Evropske lige.

Basel - Chelsea 1:2

Prvi polufinalni susret Basela i Chelseaja na stadionu St. Jacobs Park donio je neizvjesnu utakmicu do samog kraja. Gosti su gradili igru na sredini terena, a domaći priliku tražili preko kontri i polukontri.

U 13. minuti Chelsea je došao do vodstva kada je Hazard ubacio loptu u kazneni prostor, a pogodak je postigao Moses.

Izjednačenje je stiglo u 86. minuti, kada je dosuđen penal za Basel. Uspješan izvođač najstrože kazne bio je Schar.

Do konačnih 2:1 stiglo se tek u 90. minuti, a strijelac je bio David Luiz, koji je gostima iz slobodnog udarca donio prednost uoči uzvratnog meča.

Fenerbahče - Benfica 1:0

Fenerbahče je u Istanbulu protiv Benfice slavio sa minimalnih 1:0 nakon što je stativa dvaput spasila Portugalce.

Domaći su imali više prilika, a u 45. minuti propustili su realizovati jedanaesterac. Baroni je pogodio lijevu stativu.

Fener je na stadionu "Sükrü Saracoglu" do vodstva stigao u 71. minuti golom Korkmaza.

Evropska liga, polufinale (prva utakmica):

Fenerbahče - Benfica 1-0 (Korkmaz 72) Basel - Chelsea 1-2 (Schar 86 / Moses 13, Luiz 90+3)