Džeko opet u prvih 11
0

Chelsea nanio novi poraz Manchester Cityju

Sarajevo-x.com
Nogometaši Chelseaja nanijeli su novi poraz Manchester Cityju, slaveći vrijednu domaću pobjedu 2-0 u 30. kolu Premiershipa.

Chelsea je u vodstvo udarcem glavom u 79. minuti doveo Luiz nakon što je Drogba ubacio iz slobodnog udarca. Prethodno je Drogba u 70. minuti zamijenio Fernanda Torresa. U posljednjim trenucima susreta gol za konačnih 2-0 postigao je Ramires, nakon asistencije Essiena.

Naš reprezentativac Edin Džeko bio je u početnoj postavi i odigrao je cijelu utakmicu, ali nije uspio postići gol. Džeko zapravo nije imao izrazitiju šansu da se upiše u strijelce. U 71. minuti je dobio žuti karton.

Obje ekipe su nam "ostale dužne" u prvih 45 minuta, kad nisu prikazale naročito kvalitetnu igru. U tom je dijelu igre bolja ekipa bio Chelsea s nešto više šansi, ali one nisu bile naročito izgledne, pa se na odmor otišlo uz rezultat 0-0.

U nastavku se nastavilo u sličnom tonu, ali i s više trke, a Chelsea je bolju igru uspio krunisati pogocima i pobjedom, koja će im mnogo značiti za što bolje pozicioniranje u vrhu tabele.

Nakon što su ispali iz Evropske lige od ukrajinskog Dinama iz Kijeva, nogometaši Manchester Cityja i danas su pružili lošu partiju, a ovaj će im poraz dodatno "zagorčati život".

Ovom je, naime, pobjedom Chelsea smijenio City na trećem mjestu. Oni sada imaju bod više i utakmicu manje od Mancinijeve ekipe (54-53). Prvi je Manchester United sa 63 boda, a pet manje ima Arsenal, na drugom mjestu, koji također ima utakmicu manje u odnosu na dva Manchestera.

Premiership, 30. kolo:

Chelsea - Manchester City 2-0 (David Luiz 79, Ramires 90+3) Sunderland - Liverpool 0-2 (Kuyt 34-11m, Suarez 77)

1. Manchester United 30 18 9 3 64-30 63
  2. Arsenal 29 17 7 5 59-29 58
  3. Chelsea 29 16 6 7 53-24 54
  4. Manchester City 30 15 8 7 45-27 53
  1. Tottenham 29 13 10 6 41-34 49
  2. Liverpool 30 13 6 11 41-36 45
  3. Bolton 30 10 10 10 42-41 40
  4. Everton 30 9 13 8 40-39 40