Premiership
0

Chelsea uvjerljiv na Bloomfield Roadu

Nogometaši Chelseaja pobijedili su u gostima Blackpool s 3-1 u posljednjoj utakmici 29. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Najzaslužniji za pobjedu "plavaca" bio je Frank Lampard, koji je postigao dva gola, a jedan namjestio. U 20. minuti je Lampard iz kornera s lijeve strane ubacio loptu, a John Terry je odlično pratio let lopte, te ju je sa šest metara zakucao u mrežu. Mogao je domaćin do odmora izjednačiti, ali je golman gostiju Petr Čech odbio udarac Jasona Puncheona u stativu.

U 62. minuti je Salomon Kalou iznudio penal, koji je minutu kasnije Lampard udarcem s bijele tačke pretvorio u pogodak za vodstvo 2-0.

U 66. minuti, Kalou je odlično gurnuo loptu Lampardu u prostor. Lampard je prizemnim udarcem savladao golmana domaćih za svoj drugi, a Chelseajev treći gol.

U završnici je i domaćin stigao do pogotka. Puncheon je u 86. minuti savladao Čecha prizemnim udarcem za konačnih 1-3.

Druga uzastopna pobjeda, nakon one nad Manchester Unitedom, je dobra vijest za tim Carla Ancelottija, ali ima i loša. Didier Drogba, koji se vratio u početnu postavu, morao je u 55. minuti napustiti igru zbog povrede kuka. Stradao je u sudaru s Jamesom Beattijem.

Chelsea sada zaostaje za vodećim Manchester Unitedom za devet bodova, ali ima i utakmicu manje od njega.