0

Chelsea i Watford podijelili bodove, Everton nanio težak poraz Newcastleu

Chelsea u ovoj sezoni nije uspio srušiti Watford. Nakon što su u prvom dijelu sezone na Stamford Bridgeu remizirali (2:2), to se desilo i na Vicarage Roadu, samo što ovog puta nije bilo golova. Pobjedu je upisao Everton koji je savladao Newcastle (3:0)

Chelsea je vladao terenom protiv Watforda, ali nije izgledao ubjedljiv. Uprkos dominaciji u posjedu lopte, tim Guusa Hiddinka je ipak igrao i oprezno. Ponovo je Costa trebao smirivati strasti krajem prvog poluvremena kada je zaradio novi žuti karton u ovoj sezoni na što smo navikli od njega.

Najbolje šasne Chelsea je imao u finišu meča preko Ivanovića, Hazarda i Coste, ali je junak domaćeg tima golman Gomes uspio otkloniti sve opasnosti i svom timu osigurati bod.

U drugom meču ove večeri Everton je na svom Goodisonu preko Lennona u 23, te Barkleya u 88. i 94. minuti stigao do pobjede protiv Newcastlea. Drugi gol Barkleya bio je iz penala.