22

Četiri gola na Mestalli: Valencia i Real Madrid podijelili bodove

(Foto: EPA)
U 18. kolu španske Primere Valencia je dočekala Real Madrid, a susret je završen neriješenim rezultatom, 2:2.

U veoma uzbudljivom meču na Mestalli gosti su poveli u 16. minuti.

Sjajnu akciju je na Ronaldovu asistenciju golom krunisao Karim Benzema.

U posljednjih dvadesetak minuta prvog poluvremena domaćin je preuzeo inicijativu, a do izjednačenja je došao u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Nakon što sudija Sanchez nije svirao očit penal nad Baleom, iz kontranapada je Valencia došla do kaznenog udarca, kojeg je skrivio Pepe.

Siguran realizator sa bijele tačke bio je Daniel Parejo.

Od 68. minute Kraljevi su igrali sa igračem manje kada je Mateo Kovačić isključen zbog neopreznog starta na centru igrališta.

U 82. minuti Real dolazi do vodstva. Kroos izvodi slobodan udarac s desne strane, a Gareth Bale glavom šalje loptu pored nemoćnog Domenecha.

Samo minutu kasnije Valencia je stigla do izjednačenja kada Paco Alcacer matira Navasa za konačnih 2:2.