10

Čelik remizirao sa Radnikom koji je igrao sa igračem manje

Posljednja subotnja utakmica 26. kola BH Telecom Premijer lige odigrana je između NK Čelik i FK Radnik iz Bijeljine. Susret je riješen već u prvom poluvremenu i to remijem 2:2.

Radnik je poveo u 14. minuti golom bivšeg igrača Čelika Armina Kapetana. Već u 19. minuti čelik je poravna golom Mešanovića koji je šutirao sa pet metara od gola.

Kajkutu je malo falilo da se upiše u listu strijelaca. Izveo je u 23. minuti slobodni udarac sa oko 25 metara, ali golman Lučić vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner.

Radnik je ponovo uspio doći do vodstva u 34. minuti glom Ristića, a samo minutu kasnije Kajkut ponovo poravnava rezultat. Barać je izveo korner, lopta je došla do Horića, a Kajkut sa nekoliko metara snažno šutira i pogađa same rašlje gostujućeg gola za 2:2.

U nastavku susreta Kajkut je imao nekoliko sjajnih prilika poput one u 60. minuti kada je glavom šutirao pored gola.

Gosti su od 67. minute igrali s igračem manje, jer je Ristić zbog drugog žutog kartona morao napustiti teren.

Nastavak susreta donio je napadačku igru Čelika. Kajkut je pokušao još nekoliko puta poentirati, ali je Lučić sjajno branio. Susret je završen remijem 2:2.