Čelik pobijedio Rudar u posljednjim sekundama

Piše: N. J.
(Foto: Klix.ba)
Nogometaši Čelika su pobijedili ekipu prijedorskog Rudara u 13. kolu Premijer lige BiH doslovno u posljednjim trenucima susreta na Bilinom Polju.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova i uz ne naročito kvalitetnu igru. No, u nastavku su se strijelci isktakli. Gosti u 57. minuti dolaze do vodstva preko Kokanovića, koji pogađa glavom nakon centaršuta Mikića.

Zeničani su poravnali na 1:1 u 76. minuti, zahvaljujući odličnom slobodnjaku Kajkuta. Da sva tri boda ostanu u Zenici pobrinuo se rezervni igrač Smriko koji je zatresao mrežu u posljednjim sekundama meča. Čelik je u tim trenucima imao igrača manje, jer je Horić dobio crveni karton u 86. minuti, spriječivši realizaciju brze kontre gostiju.

Čelik se ovom pobjedom nakon 13 odigranih kola izjednačio po broju bodova (16) sa Rudarom u sredini tabele.