8

Capital One Cup: Manchester City savladao Everton i plasirao se u finale, čeka ga Liverpool

Manchester City je u uzvratnoj utakmici polufinala Capital One Cupa rezultatom 3:1 na svom Etihadu slavio protiv Evertona i ukupnim rezultatom 4:3 prošao u finale.

Gosti su bili u odličnoj poziciji u 18. minuti kada je Barkley na asistenciju Osmana pogodio za 1:0. Međutim, samo šest minuta kasnije Fernandinho pogađa za 1:1. City je opravdao ulogu favorita odličnom predstavom i svaki statistički podatak je govorio da su jači protivnik u ovom duelu.

Nagrada za to stigla je u 70. minuti kada De Bruyne pogađa samo četiri minute nakon ulaska u igru. Konačnih 3:1 postavio je Augero u 76. minuti na asistenciju De Bruynea koji se pokazao ključnom figurom utakmice. Agueru je to bio sedmi gol u posljednjih sedam utakmica za City u svim takmičenjima.

U finalu na Wembleyu City će se za titulu boriti s Liverpoolom koji je sinoć nakon penala slavio protiv Stoke CItyja. Finale se igra 28. februara.