0

Bundesliga: Schalke slavio protiv Augsburga

Nogometaši Schalkea slavili su u posljednjoj utakmici 15. kola njemačke Bundeslige na svom terenu protiv Augsburga s 3-1.

Klaas-Jan Huntelaar je, pred 59 hiljada gledalaca na Veltins Areni, doveo Schalke u vodstvo u 16. minutu utakmice, a do kraja prvog dijela više nije bilo pogodaka. U nastavku su navijači obiju ekipa mogli vidjeti čak tri pogotka. Najprije je Sascha Mölders izjednačio na 1-1 nakon samo tri minuta igre u nastavku.

Nakon nepunih 20 minuta igre domaćini su ponovno došli u vodstvo, a strijelac je bio Christian Fuchs. Šest minuta prije kraja utakmice legendarni španski reprezentativac Raul postavio je konačnih 3-1.

Schalke se pobjedom vratio na četvrto mjesto prvenstvene tabele, te se primaknuo vodećem Bayernu na svega tri boda. S druge strane Augsburg je ovim porazom ostao prikovan za dno tabele.