Bundesliga
0

Bayernu 9. pobjeda, Hannover i Schalke remizirali

U nedjeljnim su dvobojima 12. bundesligaškog kola nogometaši minhenskog Bayerna slavili 2-1 na gostovanju kod bavarskog rivala Augsburga, dok su u pravom derbiju Hannover i Schalke odigrali 2-2.

Bayern je kod "fenjeraša" krenuo furiozno, te je već u 28. minuti vodio 2-0. Mario Gomez u 16. je minuti Heynckesovu momčad doveo u vodstvo nakon udarca Daniela van Buytena poslije kornera, da bi 12 minuta kasnije nakon akcije Gomeza i Müllera Ribery pogodio za 2-0. Poentirao je nakon soloakcije po lijevoj strani 16-erca.

Gomezu je to bio 13. pogodak u 11. ovosezonskom bundesligaškom nastupu. U trima je posljednjim službenim nastupima za Bayern zabio šest golova.

Ribery je zabio šesti put u 12. bundesligaškom nastupu. Francuz je drugi najbolji strijelac bavarske ekipe.

Već nakon drugog gola, a pogotovo u poluvremenu, Jupp Heynckes je svojim igračima naložio kontrolu igre i uštedu energije. Zbog toga su domaćini u 59. minuti smanjili preko Hosogaija, da bi u 83. minuti Manuel Neuer majstorski u duelu jedan na jedan spasio svoj gol od Kapllanija.

U 90. minuti zbog preopasnog je starta Bayernu isključen ukrajinski veznjak Anatolij Timoščuk.

U ranije odigranom dvoboju Hannover i Schalke odigrali su bez pobjednika, 2-2.

Dva je gola, prvi na utakmici i izjednačujući, za Schalke postigao 21-godišnji finski napadač Teemu Pukki. Prvi su to njegovi bundesligaški golovi i prvi golovi u Schalkeovu dresu. Za domaći je sastav, koji s klupe vodi Mirko Slomka, izjednačio Papadopoulos, a u vodstvo ga je doveo norveški reprezentativac Mohammed Abdellaoue, koji je postigao osmi bundesligaški pogodak u devetom nastupu.

Bundesliga, 12. kolo:

Hannover - Schalke 2-2 (Papadopoulos 29, Abdellaoue 59 / Pukki 26, 73) Augsburg - Bayern 1-2 (Hosogai 59 / Gomez 16, Ribery 28)

1. Bayern 12 9 1 2 32-4 +28 28
  2. Borussia Dortmund 12 7 2 3 26-9 +17 23
  1. Werder 12 7 2 3 23-16 +7 23
  2. Borussia Mönchengladbach 12 7 2 3 15-9 +6 23
  3. Schalke 04 12 7 1 4 24-18 +6 22
  4. Hannover 12 5 4 3 16-17 -1 19
  5. Stuttgart 12 5 3 4 18-12 +6 18
  6. Bayer Leverkusen 12 5 3 4 15-16 -1 18