Bundesliga
0

Bayer i Borussia D. remizirali uz dva crvena kartona

U posljednjemu subotnjem srazu četvrtoga bundesligaškog kola Bayer iz Leverkusena i dortmundska Borussija na stadionu u Leverkusenu odigrali su bez golova (0-0), ali i pružili izvrsnu utakmicu punu uzbuđenja.

U dvoboju visokog ritma domaći su bili bolja ekipa. Gostujući golman Roman Weidenfeller spašavao je prvake izvrsnim odbranama. U igri domaćih dominirao je inspirisani Andre Schürrle, 20-godišnji napadač pristigao ovog ljeta iz Mainza. Za njega ekipa Jürgena Kloppa jednostavno nije imala rješenja.

Dortmunđani su terensku nadmoć preuzeli od 64. minute, kada je Michal Kadlec zaradio drugi žuti karton zbog pogibeljnog starta na Marija Götzea. Treba reći, međutim, da je samo nekoliko sekundi ranije Mats Hummels prekršajem zaustavio Schürrlea na rubu 16-erca i da mu je sudac Wolfgang Stark propustio pokazati drugi žuti karton.

Nakon Kadlecova isključenja domaći golman Leno obranio je Dortmunđanima tri čista zicera.

Iznervirani Mario Götze, nakon što je pretrpio još jedan udarac, isključen je u 77. minuti, te je do kraja utakmice na terenu opet superiornija bila domaća ekipa, pogonjena i dalje neumornim Schürrleom.

Bayern München tako je nakon zasad završenih utakmica četvrtog kola i dalje vodeća bundesligaška ekipa Borussia i Bayer zaostaju dva boda.

Bundesliga, 4. kolo:

HSV – Köln 3-4 (Petrić 11-11m, Rajković 59, Son 62 / Chichi 21, Novakovič 49, Clemens 84, McKenna 88) Kaiserslautern – Bayern 0-3 (Gomez 37-11m, 55-11m, 69) Hoffenheim – Werder 1-2 (Firmino 37 / Arnautović 38, Rosenberg 83) Nürnberg – Ausburg 1-0 (Esswein 76) Freiburg – Wolfsburg 3-0 (Barth 30, Jendrišek 40, Makiadi 59) Bayer – Borussia D. 0-0

1. FC Bayern München 4 3 0 1 9-1 +8 9
  2. SV Werder Bremen 4 3 0 1 9-5 +4 9
  1. VfL Borussia Mönchengladbach 3 2 1 0 6-2 +4 7
  2. Borussia Dortmund 4 2 1 1 5-2 +3 7
  3. Hannover 96 3 2 1 0 5-3 +2 7
  4. Bayer 04 Leverkusen 4 2 1 1 2-2 0 7
  5. FC Schalke 04 3 2 0 1 9-6 +3 6
    1. FSV Mainz 05 3 2 0 1 6-5 +1 6