8

Bundesliga: Eintracht Frankfurt šokirao u Leverkusenu

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta uzeli su mimo svih očekivanja tri boda u Leverkusenu kod Bayera (1-0), u posljednjoj utakmici 16. kola Bundeslige.

Prolaz Junga u 61. minuti po desnoj strani, te završnica akcije kada je Marco Russ glavom iz blizine pogodio domaću mrežu, bili su ključni u ovoj utakmici.

Inače, gosti su mogli i uvjerljivije slaviti u samoj završnici, ali je u posljednjoj minuti susreta domaći golman Leno, uz pomoć stative, odbranio jedanaesterac kojeg je izveo Joselu.

Eintrachtu je ovo bila prva prvenstvena pobjeda nakon sredine septembra.

Od početka septembra je, pak, Bayer izgubio samo dvije prvenstvene utakmice i oba je puta koban po sastav iz Leverkusena bio Eintracht. Jednom onaj iz Braunschweiga, a sada ovaj iz Frankfurta.

Poslije ovakvog rezultata prednost Bayerna na vrhu tabele, u odnosu na Bayer, je i dalje šest bodova.

Bundesliga, 16. kolo:

Schalke - Freiburg 2-0 (Höfler 44-ag, Farfan 67-11m) Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt 0-2 (Russ 61)

Redoslijed: 1. Bayern 44, 2. Bayer 37, 3. Borussia (D) 32, 4. Borussia (M) 32, 5. Wolfsburg 29, 6. Schalke 27..., 15. Eintracht Frankfurt 14...