0

Bundesliga: Eintracht i HSV bez pobjednika

U posljednjoj subotnjoj utakmici 7. kola njemačke Bundeslige nogometaši Eintrachta i HSV-a podijelili su bodove u Frankfurtu odigravši 2-2.

Bio je to "derbi" donjeg doma prvenstvene tabele Bundeslige, u kojem su domaćini dva puta vodili, no HSV je u završnici poluvremena, a potom i utakmice uvijek uspijevao anulirati to vodstvo. Johannes Flum postigao je gol za Eintracht u 31. minuti prvog poluvremena, nakon što ga je na drugoj stativi oštrom prizemnom loptom s desne strane poslužio Stefan Aigner.

Svi su se spremali za odlazak na odmor kada je ubacivanje u kazneni prostor nakon prekida najbolje iskoristio Pierre-Michel Lasogga, kojem je to bio prvijenac u dresu HSV nakon ovoljetnog dolaska iz Herthe.

Domaćini su u novo vodstvo došli u 54. minuti preko Marca Russa, no sva im je tri boda iz džepa izbio Michael Jansen, koji je u 86. iskosa s lijeve strane sjajno pogodio dijagonalni kut s nekih sedam, osam metara.

Spomenimo i da je Milan Badelj u redovima gostiju odigrao svih 90 minuta, dok je Srđan Lakić kod Eintrachta ušao u igru u samom smiraju utakmice.

Bundesliga, 7. kolo:

Borussia (D) – Freiburg 5-0 (Reus 35, 45+1, Lewandowski 58, 70, Blaszczykowski 79) Bayern – Wolfsburg 1-0 (Müller 63)

Bayer Leverkusen – Hannover 2-0 (Rolfes 23, Sam 37) Hoffenheim – Schalke 3-3 (Modeste 16, Firmano 48-11m, Abraham 61 / Boateng 3, Matip 13, Höger 40) Hertha – Mainz 3-1 (Allagui 48, 73, Ben-Hatira 74 / Müller 7) Eintracht Frankfurt - HSV 2-2 (Flum 31, Russ 54 / Lasogga 45+3, Jansen 86)