2

Bundesliga: Nova pobjeda Bayerna, Hoffenheim i Dortmund remizirali

Hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić postigao je vodeći pogodak u 42. minuti za ekipu bBayerna, koja je kao domaćin pobijedila HSV s 3-1 u meču 16. kola Bundeslige.

Mandžukić je svojim pogotkom prokrčio Bavarcima put ka osmoj uzastopnoj pobjedi u njemačkom prvenstvu. Spretno je reagirao nakon Rafinhinog ubačaja s desne strane, te je iz blizine glavom poentirao za svoj jubilarni, 10. gol ove sezone u prvenstvu.

Mario Götze u 52. minuti je udvostručio prednost Bayerna. Prvi puta otkad je pristupio njemačkom i evropskom prvaku postigao je pogodak u tri takmičarske utakmice zaredom.

Nadu gostima dao je Lasogga lijepim pogotkom u 87. minuti, ali je Shaqiri u trećoj minuti sudijske nadoknade pogotkom iskosa s desne strane u bliži kut otklonio sve dvojbe oko pobjednika.

Bayern je učvrstio vodstvo na tabeli, sada ima sedam bodova prednosti pred Bayerom iz Leverkusena koji ima utakmicu manje, odnosno 12 bodova više od dvije Borussije, koje su u ovoj rundi osvojile po jedan bod.

Dortmundska Borussia gubila je kod tima bh. reprezentativca Sejada Salihovića, Hoffenheima, s 2-0, ali je golovima Aubameyang u 44. i Piszczeka u 67. minuti izjednačila na konačnih 2-2 i spasila barem jedan bod. Naš Salihović nije igrao u ovom meču. [VIDEO] http://www.youtube.com/watch?v=43ob_F4Rfs0[/VIDEO]

Borussia iz Mönchengladbacha odigrala je kod Mainza 0-0.

Nürnberg je na gostovanju kod Hannovera bio na tragu prve pobjede ove sezone u Bundesligi, jer je do 60. minute vodio s 3-0, a do 87. minute s 3-1. No, tada je Mame Biram Diouf zabio prvi od svoja dva gola na utakmici, a onaj drugi, za konačnih 3-3, postigao je u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Augsburg je pred svojim navijačima svladao Eintracht iz Braunschweiga 4-1. Nikada do ove utakmice Augsburg nije postigao četiri pogotka u jednoj utakmici Bundeslige.

Bundesliga, 16. kolo:

Bayern - HSV 3-1 (Mandžukić 42, Götze 52, Shaqiri 90+3 / Lasogga 87) Hoffenheim - Borussia Dortmund 2-2 (Schipplock 17, Volland 37 / Aubameyang 44, Piszczek 67)

Augsburg - Eintracht Braunschweig 4-1 (Verhaegh 23 – 11 m, Hahn 30, 33, Altintop 75 / Oehrl 48) Hannover - Nürnberg 3-3 (Bittencourt 60, Diouf 87. 90+2 / Hloušek 30, Drmic 38, Nilsson 41) Mainz - Borussia Mönchengladbach 0-0 Wolfsburg - Stuttgart (18.30)

Redoslijed: 1. Bayern 44, 2. Bayer Leverkusen 37 (-1), 3. Borussia (D) 32, 4. Borussia (M) 32, 5. Wolfsburg 26 (-1)...