1

Bundesliga: Pobjeda Schalkea protiv Freiburga

Nogometaši Schalkea pobijedili su s 2-0 Freiburg na svom terenu u Gelsenkirchenu, u nedjeljnom susretu 16. kola.

Pomalo sretno je Schalke došao do tri boda i do pete domaće pobjede u sezoni, jer je u pretposljednjoj minuti prvog dijela igrač Freiburga Nicolas Höfler pogodio vlastitu mrežu, a priča je završena u 67. minuti kada je dosuđen penal za domaćina kojeg je realizirao Jefferson Farfan.

Istim je rezultatom prije samo nekoliko dana Schalke pobijedio Basel i time osigurao prolaz u osminu finala Lige prvaka.

Za Freiburg je ovo bio, pak, peti poraz u nizu, a u pitanju su bile tri prvenstvene utakmice, te po jedna u DFB Pokalu i Europa ligi. U tih je pet utakmica Freiburg postigao jedan jedini pogodak.

Bundesliga, 16. kolo:

Schalke - Freiburg 2-0 (Höfler 44-ag, Farfan 67-11m) Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt (kasnije)

Redoslijed: 1. Bayern 44, 2. Bayer 37 (-1), 3. Borussia (D) 32, 4. Borussia (M) 32, 5. Wolfsburg 29, 6. Schalke 27...