Bundesliga
1

Borussia na poljski pogon lako protiv Nürnberga

Nogometaši Borussije Dortmund u prvoj su utakmici 19. kola njemačke Bundeslige na svome Signal Iduna Parku rutinski svladali Nürnberg s 3-0…

Aktualni su prvaci obavili glavninu posla već nakon 20-ak minuta, a još su jednom u glavnim ulogama bili Borussijini Poljaci. U 18. je minuti vodstvo ''crno-žutima'' donio Jakub Blaszczykowski preciznim udarcem s bijele tačke nakon što je Timo Gebhart u kaznenom prostoru srušio Lukasza Piszczeka. Samo tri minute kasnije Mario Götze je asistirao Blaszczykowskom, a poljski je reprezentativac lakoćom zabio s desetak metara.

Na treći su pogodak domaći navijali čekali sve do 88. minute kada je Felipe Santana poslao dugu loptu prema Marcu Reusu, ovaj je dodao Robertu Lewandowskom, a poljski napadač je lakoćom zabio 12. prvenstveni pogodak ove sezone.

Borussia je ovom pobjedom barem privremeno skočila na drugo mjesto s devet bodova zaostatka za Bayernom koji u nedjelju gostuje u Stuttgartu. Bundesliga, 19. kolo:

Borussia Dortmund - Nürnberg 3-0 (Blaszczykowski 18 - 11m, 21, Lewandowski 88)

Redoslijed: 1. Bayern 45 (-1), 2. Borussia Dortmund 36, 3. Bayer 36 (-1), 4. Eintracht 30 (-1)… 15. Nürnberg 21…