Bundesliga
0

VIDEO / Borussiji derbi protiv Bayera

Derbi 20. kola njemačkog nogometnog prvenstva između Bayera i Borussije Dortmund na BayAreni u Leverkusenu pripao je aktuelnim prvacima sa 3-2.

Borussia Dortmund slavila je golom Roberta Lewandowskog iz 63. minute, nakon što su prethodno ispustili rano vodstvo od 2:0. Lewandowski je sudjelovao kod dva tri gola svoje ekipe, a izborio je i penal koji nije realiziran.

Vodili su žuto-crni već u 9. minuti 2-0 golovima Marca Reusa i Jakuba Blaszczykowskog iz penala. Kod prvog je gola Lewandwoski asistirao Reusu, dok je kod drugog gola izborio kazneni udarac nakon prekršaja Bernda Lena.

Rezultat se nije mijenjao do drugog poluvremena, točnije do 58. minute, kada je Stefan Reinartz dvama golovima u samo pet minuta donio "Apotekarima" izjednačenje. Zanimljivo, bili su to ovom veznjaku prvi golovi u sezoni.

Izjednačen je rezultat na semaforu stajao samo jednu minutu, budući da je toliko trebalo Mariju Götzeu da u kaznenom prostoru pronađe Lewandowskog, koji desnicom pogađa mrežu za svoj 13. ovosezonski gol i četvrti u isto toliko posljednjih susreta.

Borussia je prednost mogla i povećati u 70. minuti, kada je Lewandowski izborio novi penal nakon prekršaja Sebastiana Boenischa, ali ga njegov sunarodnjak Blaszczykowski nije uspio realizirati, tačnije golman Bernd Leno je njegov udarac odbranio.

Pobjedom je Borussia na drugom mjestu tabele prestigla Bayer i sada ima dva boda viša u odnosu na "Apotekare".

U drugoj utakmici dana Nürnberg je kod kuće sa 2-1 savladao Borussiju Mönchengladbach golovima Timmyja Simmonsa i Tomaša Pekharta.

Bundesliga, 20. kolo:

Nürnberg - Borussia Mönchengladbach 2-1 (Simons 4-11m, Pekhart 30 / Herrmann 58)

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 2-3 (Reinartz 58, 62 / Reus 3, Blaszczykowski 9, Lewandowski 63)

1. Bayern München 20 16 3 1 51-7 +44 51
  2. Borussia Dortmund 20 11 6 3 46-22 +24 39
  3. Bayer Leverkusen 20 11 4 5 38-26 +12 37
  4. Eintracht Frankfurt 20 11 3 6 38-31 +7 36
  5. Mainz 05 20 9 3 8 27-24 +3 30
  6. Schalke 04 20 8 5 7 33-31 +2 29
  7. Borussia Mönchengladbach 20 7 8 5 28-29 -1 29
  8. Freiburg 20 7 7 6 25-20 +5 28