Bundesliga
5

Bayernova rutinska pobjeda, posrnuće Werdera

U Bundesligi je u srijedu na rasporedu bio ostatak utakmica 14. kola, a prvoplasirani Bayern pobjedom je kod Freiburga od 2-0 dodatno povećao prednost pred pratnjom.

Podsjetimo da je dan ranije Borussija u Dortmundu odigrala samo 1-1 s Fortunom, dok su Schalke i Eintracht izgubili svoje utakmice. Tako sada Bayern ima 11 bodova više od Borussije, te 13 od Schalkea i Eintrachta. Na drugo se mjesto probio Bayer koji ima deset bodova manje od Bavaraca.

Bayern je utakmicu kod Freiburga riješio u prvih dvadeset minuta. Prvo je Thomas Müller dosta traljavo u 12. minuti realizirao penal, a šest minuta kasnije je domaći igrač Diagne dobio opravdano crveni karton zbog prekršaja kao posljednji igrač. Ne bi Freiburg vjerojatno mogao parirati niti u igri 11 na 11, a s igračem manje pogotovo.

No, bavarska ekipa nije iskoristila tu utakmicu za nabijanje gol-razlike već je pomalo dosadno čuvala loptu, rijetko prijetila i rutinski privela utakmicu kraju.

Recimo da je drugi pogodak postigao igrač s klupe, Ukrajinac Timoščuk, koji je do lopte upućene od Lahma došao prije suparničkog golmana i lagano plasirao u mrežu za konačnih 2-0.

Kakva je već i tradicija, tako su nogometaši Werdera i Bayera u međusobnom susretu režirali mnogo golova. Bayer je slavio u Bremenu 4-1, a za polovicu primljenih golova kriva je sama šeptrljava odbrana domaćina. Castro je postigao prva dva gola za goste, a posao su u korist gostiju kraju priveli Rolfes i Hegeler.

Najljepši gol kola je onaj Juana Aranga iz Borussije koja je u Mönchengladbachu pobijedila Wolfsburg 2-0. S centra je Arango dobio loptu od Nordtveita (11. minuta), te nije čekao niti sekunde. U letu je zahvatio loptu ljevicom i iskosa s desetak metara poluvolejem poslao u gol.

Borussija je bila kompletno bolja od mlakog Wolfsburga, pa je sve naplatila drugim golom u 44. minuti (Jantschke).

Bundesliga, 14. kolo:

Freiburg - Bayern 0-2 (Müller 12-11m, Timoščuk 79) Borussia (M) - Wolfsburg 2-0 (Arango 11, Jantschke 44) Stuttgart - Augsburg 2-1 (Traore 11, Ibišević 69 / Ja-Cheol Koo 44) Werder - Bayern 1-4 (Petersen 54 / Castro 31, 52, Rolfes 74, Hegeler 79) Nürnberg - Hoffenheim (kasnije)

1.  Bayern 14 	12 	1 	1 	40-5 37

2. Bayer 14 8 3 3 27-19 27
  3. Borussia (D) 14 7 5 2 29-15 26
  4. Schalke 14 7 3 4 24-18 24
  5. Eintracht 14 7 3 4 27-22 24
  6.  Hannover 14 	6 	2 	6 	27-25 20

7. Mainz 14 6 2 6 19-17 20
  8. Hamburg 14 6 2 6 15-17 20