1

Borussia (M) uzela tri boda kod Ibiševićevog Stuttgarta

Ibišević i Xhaka u duelu (Foto: AFP)
U uvodnoj utakmici 13. kola Bundeslige nogometaši Borussije iz Mönchengladbacha su uzeli puni plijen kod Stuttgarta pobjedom 2-0.

Za Borussiju je to tek druga gostujuća pobjeda, a podsjetimo kako je taj sastav zasad savršen na domaćem terenu, ima šest pobjeda iz šest utakmica. Takva sjajna statistika se nikako ne može vezati uz Stuttgart koji je i dalje na samo jednoj pobjedi pred svojim navijačima.

Stuttgart ovog petka nije bio loš, no golovi su padali na drugoj strani. Prvi je u 37. minuti postigao Brazilac Raffael nakon što mu je sjajno u prostor loptu gurnuo Patrick Herrmann. Isti je igrač bio asistent i u 73. minuti kada je pogotkom za 2-0 priču okončao Oscar Wendt. Naš reprezentativac Vedad Ibišević je imao dvije poluprilike.

Borussia (M) je visoko na tabeli, na četvrtom mjestu, iza nedodirljivog trojca Bayern - Borussia(D) - Bayer.