5

Bundesliga: Bayern srušio tvrđavu u Mönchengladbachu

U petak je nastavljena sezona u Bundesligi, a u prvoj utakmici 18. kola prvak Bayern je s lakih 2-0 slavio kod Borussije u Mönchengladbachu.

Srušena je time neosvojiva u prvom dijelu sezone tvrđava u Mönchengladbachu. Borussia je pred svojim navijačima dosad, u devet utakmica, imala osam pobjeda i samo jedan remi. No, naravno, ako neko može zaustaviti tu pobjedničku domaću seriju onda je to Bayern, iako je igrao bez povrijeđenog Riberyja i suspendovanog Mandžukića, svog najboljeg strijelca.

Utakmica je dobila određeni tok već od 7. minute kada je na asistenciju Müllera zabio Mario Götze za vodstvo gostiju.

Domaćin se trudio, no kvalitetniji Bayern je rutinski čuvao vodstvo, a onda je sve riješeno u 53. minuti kada je Müller realizirao penal za konačnih 2-0.

Bayern trenutno drugoplasiranom Bayeru bježi za čak deset bodova, a Borussiji s kojom je igrao ovog petka za 14 bodova.