0

Bordo tim slavio u Tuzli, Slavija iznenadila GOŠK

Piše: Edin Isanović
Sloboda - Sarajevo (Foto: Darko Zabuš/Sarajevo-x.com)
U preostale tri utakmice 16. kola Premijer lige BiH koje su se igrale danas postignuti su sljedeći rezultati: Sloboda – Sarajevo 0:1, GOŠK- Slavija 1:2 i Zrinjski – Travnik 2:0.

Sloboda – Sarajevo 0:1

Okršaj starih rivala na Tušnju pripao je Sarajevu. Bordo tim krenuo je otvoreno ka golu Mujkića. Već u 8. minuti Obuća iz izgledne situacije šutira pored gola. Četiri minute kasnije na asistenciju Beloševića, Krpić glavom prebacuje gol. Igrao se 18. minut kada je Torlak, nakon kornera, glavom pucao, ponovo, preko gola. Najbolju šansu za postizanje pogotka Tuzlaci su imali u 40. minuti. Kontranapad je sjajno istrčao Jasmin Mešanović, pokušao je lobovati Adilovića, ali je bio neprecizan. Posljednju priliku u prvih 45 minuta imao je Obuća. Odlično ga je uposlio Matko, ali je Mujkić bio oprezan. Na odmor se otišlo bez golova.

Drugi dio ponudio je kvalitetnu utakmicu. U 59. minuti Matko je pokušao, ali je njegov šut lako ukrotio Mujkić. Samo minut kasnije Rizvanović je oprobao svoj šut, ali Adilović loptu izbija u korner. Nekoliko trenutaka kasnije golman tim sa Koševa spašava siguran pogodak. U 69.minuti Obaća nakon kornera šutira pored gola. Gosti u 73. minuti dolaze u vodstvo. Slobodan udarac izveo je Belošević, a Torlak je glavom loptu zakucao u mrežu. Dva minuta kasnije Krpić šutira sjajno glavom, ali Mujkić sa gol crte izbija loptu u korner.

Do kraju su gosti imali još nekoliko prilika, ali ih nisu iskoristili. Ostalo je 0:1. Važna pobjeda Sarajeva.

GOŠK- Slavija 1:2

Derbi začelja pripao je gostima. No, u 10. minuti tim iz Gabele u vodstvo je doveo Mirza Džafić koji je uputio precizan udarac i savladao čuvara mreže Slavije. To je mobilisalo goste koji su napravili nekoliko prilika, ali su domaći otišli na odmor sa minimalnom prednošću.

U prvim minutama nastavka, tačnije u 47. minuti Slavija je izjednačila. Samo dva minuta kasnije Karamatić, koji je postigao i prvi gol za Slaviju, goste dovodi do prednosti od 2:1 sa jedanaest metara. Domaći su poslije vodstva tima iz Istočnog Sarajeva krenuli po izjednačenje. No, nisu uspjeli.

Zrinjski - Travnik 2:0

Plemići su u dvoboj sa Vezirima ušli kao veliki favoriti. Ipak, u prvom poluvremenu nisu uspjeli postići pogodak. Dvije dobre prilike za Mostarce u prvom dijelu nisu iskoristili Marjanović i Žuržinov.

Ipak, odmah na početku drugog dijela domaći dolaze do vodstva. U 48. minuti Popović Zrinjski dovodi do prednosti od 1:0.

U 60. minuti Bekić je imao dobru priliku, ali se ne snalazi najbolje. U 78.minuti Žuržinov poentira za 2:0 što je bio konačan rezultat.

1. Željezničar 16 12 2 2 34:10 38
  2. Široki Brijeg 16 10 4 2 26:8 34
  3. Sarajevo 16 10 2 4 29:14 32
  4. Borac 16 10 2 4 26:13 32
  5. Zrinjski 16 8 6 2 28:17 30
  6. Olimpic 16 8 3 5 21:13 27
  7. Čelik 16 6 5 5 18:19 23
  1. Zvijezda 16 6 4 6 20:19 22