Sigurna pobjeda
0

Borac pobjedom nad Sarajevom korak bliže tituli

Sarajevo-x.com
Borac je u okviru 21. kola Premijer lige savladao ekipu Sarajeva sa 2:0, čime je napravio još jedan korak ka osvajanju titule prvaka Bosne i Hercegovine.

Obje ekipe su bojažljivo počele susret, a prvu priliku na utakmici imao je gostujući tim preko Emira Obuće, koji se u 16. minuti odlično oslobodio svog čuvara. Napadač Sarajeva je šutirao lijevom nogom, ali je lopta otišla tik kraj stative golmana Asmira Avdukića.

Prvi gol je postignut u 25. minuti utakmice. Odbrana Sarajeva nije najbolje reagovala na jednu ubačenu loptu. Veldin Muharemović je glavom loše izbacio jednu visoku loptu, koja je padala u 16-erac gostiju. Na pravom mjestu se našao Stevo Nikolić koji je zahvatio prekrasnim škaricama.

Dio odgovornosti snosi i golman Sarajeva Dino Hamzić, koji je loptu odbio do stative, a potom i iza gol-linije.

Drugi gol za Borac je postigao Darko Maletić u 89. minuti utakmice. Reprezentativac Bosne i Hercegovine sve je uradio sam, šutirao je vrlo precizno u donji lijevi ugao golmana Hamzića, koji je loptu ispratio samo pogledom.

Utakmica je protekla bez incidenata. U Banjoj Luci se pojavila i veća grupa navijača FK Sarajevo.

Obje navijačke grupe u nekoliko su navrata pravili bakljade, čime su doprinijeli stvaranju prave fudbalske atmosfere na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

Rezultati susreta 21. kola nogometne Premijer lige BiH: Leotar - Sloboda 1:3 Rudar - Slavija 2:2 Zvijezda - Velež 0:0 Travnik - Drina 6:0 Budućnost - Zrinjski - prekid Borac - Sarajevo 2:0