27

Borac nanio prvi poraz sezone timu Zrinjskog

Fudbaleri Borca nanijeli su prvi poraz sezone trenutnom lideru Zrinjskom. Meč igran na Gradskom stadionu u Banjoj Luci okončan je rezultatom 2:1 u korist domaćina.

Na prvo uzbuđenje čekale su se četiri minute, a golu Borca zaprijetio je Ognjen Todorović. Uzvratili su Predragović i Radinović, a dobrim intervencijama iskatao se gostujući golman Goran Karačić.

Upravo je Radinović sredinom prvog poluvremena postigao pogodak za vodstvo gostiju. Nekoliko minuta kasnije nadomak pogotku bio je Goran Zakarić čiji je šut otišao preko gola.

Drugo poluvrijeme započelo je prilikom Lazara Marjanović, da bi nešto kasnije dobru priliku za goste propustio Zvonimir Blajić. U 68. minuti riješeno je pitanje pobjednika, a pogodak za 2:0 postigao je Toni Jović.

Mogao je Jović uskoro postići i drugi pogodak, a dobrom intervencijom istakao se Goran Karačić. Potom je još jednom dobro pokušao Goran Zakarić, da bi minutu kasnije Zrinjski ipak uspio smanjiti, i to pogotkom Vučine Šćepanovića.

Do kraja je jošpokušao Blajić koji nije uspio savladati Ružića.