Borac bolji od Sarajeva, Zrinjski lako protiv Rudara

Piše: N. J.
S utakmice Borac - Sarajevo (Foto: G. Kec/Sarajevo-x.com)
Nogometaši banjalučkog Borca savladali su na svom terenu ekipu Sarajeva, dok je Zrinjski u Mostaru bio bolji od Rudara u okviru 15. kola Premijer lige.

Bordo tim je bio bolji protivnik u prvom dijelu susreta u Banjoj Luci, ali to nisu znali kapitalizirati. Najveću šansu za Sarajevo propustio je u 33. minuti Kenan Handžić kad je iz peterca pucao u Avdukića. No, zato je Krunić u 42. minuti pogodio za prednost Borca. Bila je to prva prava prilika Banjalučana na utakmici.

U nastavku je Borac zaigrao angažovanije pa je Stajić u 54. minuti pogodio prečku Adilovićevog gola, da bi u 65. minuti Kajkut pogodio za konačnih 2:0.

Izjave trenera Stojnića i Plišeka

Treneri oba kluba iznijeli su za BHT svoje viđenje utakmice. Šef struke Banjalučana Velimir Stojnić je istakao kako smatra da je njegov tim zasluženo postigao golove i pobijedio.

"Sarajevo je u prvom dijelu stvorilo pritisak ponajviše zahvaljujući našim greškama. Međutim, mi smo potom zasluženo stigli do gola, a u nastavku smo bili dominantniji i kontrolisali utakmicu", rekao je Stojnić.

Trener Sarajeva Jirži Plišek je, međutim, istakao da je Sarajevo bilo bolje u prvom dijelu te da je njegovu ekipu poremetio primljeni pogodak.

"Kao i u Kupu prije nekoliko dana tako se i sad pokazalo da velike zasluge za ostvareni rezultat Banjalučani mogu pripisati golmanu koji je branio i moguće i nemoguće. Mi smo bili bolji tim u prvom dijelu, ali je gol u finišu prvog poluvremena uticao i na našu igru u nastavku", rekao je Plišek, dodajući kako bordo ekipa mora tražiti put da se bori za sam vrh tabele.

Rudar na startu ostao s desetoricom

Nogometaš prijedorskog Rudara Dragić je na samom početku utakmice u Mostaru, u samo dvije minute, dobio dva žuta kartona pa je Rudar morao nastaviti s desetoricom. Time je Zrinjskom uveliko olakšan posao, a igrač Mostaraca Bakić je u 25. minuti nakon asistencije Marjanovića doveo Plemiće u vodstvo 1:0. Prednost je četiri minute kasnije udvostručio Milinović, a Rudar je uspio smanjiti na 2:1 u finišu prvog dijela. Siguran sa bijele tačke bio je Vedran Kantar.

Ipak, Mostarci su u nastavku postigli još jedan pogodak preko Ančića i zabilježili novu prvenstvenu pobjedu.

Rezultati dosad odigranih utakmica 15. kola:

Travnik - Čelik 3:4, Željezničar - Leotar 2:0, Zvijezda - Kozara 1:0, Sloboda - Slavija 1:0, Borac - Sarajevo 2:0, Zrinjski - Rudar 3:1.

U nedjelju se, s početkom u 13 sati, sastaju Olimpic i Široki Brijeg te GOŠK i Velež.

1. Željezničar 15 11 2 2 33:10 35
  2. Široki Brijeg 14 10 3 1 26:6 33
  3. Sarajevo 15 9 2 4 28:14 29
  4. Borac 15 9 2 4 25:13 29
  5. Zrinjski 15 7 6 2 26:17 27
  6. Olimpic 14 7 2 5 20:13 23
  1. Čelik 15 6 4 5 17:18 22
  2. Zvijezda 15 5 4 6 16:18 19