Premiership
0

Bolton raspršio Arsenalove snove o tituli

Nogometaši Arsenala vjerovatno se i definitivno opraštaju i ove sezone od utrke za naslov prvaka Premiershipa. U utakmici 34. kola Wengerova je ekipa poražena na gostovanju kod Boltona s 2-1.

Četiri utakmice prije kraja sezone Arsenal na trećem mjestu zaostaje čak devet bodova za vodećim Manchesterom Unitedom i tri boda za drugim Chelseajem.

Na Reebok stadionu je Arsenal bio bolji, no to im ništa dobro na kraju nije donijelo. Šta više, mogli su pasti i puno prije 90. minute kada je Izraelac Cohen postigao glavom odlučujući pogodak za 2-1.

Naime, Bolton je golom Sturridgea vodio 1-0 od 38. minute, a u 47. minuti je Davies imao idealnu priliku povećati na 2-0. No, nije realizirao jedanaesterac, a već u idućem napadu je Robin van Persie izjednačio na 1-1 i otvorio malu nadu gostima.

Tada je Arsenal nasrnuo prema drugom golu, a najbliži su bili u 70. minuti kada je Nasri dva puta promašivao šansu "jedan na jedan" s golmanom Boltona Jääskeläinenom.

Zadnju je riječ na utakmici imao Cohen, koji je ušao u igru u 85. minuti.