0

Bologna preokretom do tri boda protiv Fiorentine

Adem Ljajić
Adem Ljajić
U posljednjoj utakmici 26. kola italijanske Serie A nogometaši Bologne su na domaćem terenu pobijedili Fiorentinu 2-1, nakon što su na odmor otišli sa zaostatkom.

Fiorentina je tako napravila novi korak unazad kada je u pitanju borba toskanskog kluba za treću poziciju na tabeli, koja vodi u kvalifikacije Lige prvaka iduće sezone. Bologna je, pak, pobjegla nešto dalje od opasne zone ispadanja s ova tri boda.

Srpski nogometaš Adem Ljajić lijepo je pogodio bliži kut u 27. minuti, te je tako donio startno vodstvo gostima. Za Ljajića je to bio treći pogodak u dvije utakmice, nakon što je u prošlom kolu dva puta lomio Interovu odbranu i golmana.

Fiorentina je imala bolje prilike u prvom dijelu, pa je tako prije Ljajićevog pogotka s pola metra praznu mrežu promašio Kolumbijac Cuadrado.

U nastavku je daleko aktivnije odigrala Bologna, dok je Fiorentina pokušala sačuvati vodstvo. No, na kraju se hrabrija igra Bologni isplatila, pa je prvo Motta izjednačio u 58. minuti, a tri je boda domaćinu donio Grk Christodoupoulos u 84. minuti.