1

Remi Fiorentine i Milana, dva penala domaćina

Nogometaši Fiorentine i Milana remizirali su 2-2 u prvom nedjeljnom meču 31. kola talijanske Serie A. Za preostala dva boda vjerojatno više mogu žaliti gosti iz Milana.

Naime, Milan je imao dobitnu situaciju manje od pola sata prije kraja. Vodio je 2-0 i imao igrača više, ali su mu tri boda ipak pobjegla iz džepa. Domaćin je do kraja izjednačio, zahvaljujući dva pogođena penala. Prvi je u 66. minuti realizirao Ljajić, a drugi sedam minuta kasnije Pizarro.

Inače, takve sudačke odluke možda su bile djelomična kompenzacija za ono što se dogodilo u 40. minuti kada je domaći igrač Tomović dobio crveni karton zbog udaranja laktom El Shaarawyja. Činilo se da je udarac bio sasvim slučajno, pa je crveni karton bila prestroga kazna.

Domaćoj ekipi je, pak, cijelu utakmicu najviše prijetio njen donedavni član, Riccardo Montolivo. Talijanski reprezentativac je postigao prvi pogodak na meču u 14. minuti, kojeg nije želio slaviti, a potom je asistirao Flaminiju u 62. za 2-0. No, završilo je podjelom bodova.

Uprkos tome, Milan drži relativno sigurno treće mjesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka iduće sezone, a usput prijeti i drugoplasiranom Napoliju. Ovim remijem Fiorentina je, pak, dodatno izgubila nadu da može biti treća. Usput rečeno, Fiorentina je opet izgubila i Stevana Jovetića, koji se nanovo povrijedio.

Serie A, 31. kolo:

Fiorentina - Milana 2-2 (Ljajić 66-11m, Pizarro 73-11m / Montolivo 14, Flamini 62)

1. Juventus 31 22 5 4 61-20 71
  2. Napoli 30 17 8 5 55-29 59
  3. Milan 31 17 7 7 55-34 58
  4. Fiorentina 31 15 7 9 56-39 52
  5. Inter 30 15 5 10 47-39 50
  6. Lazio 30 15 5 10 39-36 50
  7. Roma 30 14 5 11 60-51 47
  8. Catania 30 13 6 11 40-38 45