5

Bilbao propustio priliku za slavlje: Granada osvojila veliki bod u borbi za opstanak

U prvoj utakmici današnjeg dana u Primeri na San Mamesu su se sastali Athletic i Granada, a rezultat je na kraju glasio 1:1.

Gostima je ovaj bod veoma važan u borbi za opstanak, te su sada jedan bod iznad zone ispadanja.

Lekue Martinez je u 28. minuti doveo domaćina u vodstvo, a priliku za udvostručenje prednosti imao je najbolji igrač baskijske ekipe Aduriz u 45. minuti, no iz penala je pogodio samo stativu.

Upravo će se taj trenutak pokazati kao ključan, s obzirom na to da je u drugom poluvremenu Granada stigla do izjednačenja.

U 77. minuti Penaranda je pogodio na Doucoureovu asistenciju i postavio konačnih 1:1.