4

Bilbao pobijedio Sevillu i zauzeo treće mjesto na tabeli

Athletic Bilbao je u 6. kolu La Lige na svom San Mamesu rezultatom 3:1 pobijedio Sevillu.

Vodstvo domaćem timu donio je San Jose u 26. minuti susreta i do kraja poluvremena mreže su mirovale. Potom je uslijedio prvjenac Samira Nasrija u dresu Seville kada je Francuz u 55. minuti pogodio za 1:1.

Bilbao je do novog vodstva stigao u 66. minuti preko Balenziage, a pobjedu domaćeg tima potvrdio je Aduriz golom iz penala u 90. minuti. Golu je prethodila glupost golmana Seville Sirigua koji je laktom udario Aduriza, skrivio penal i zaradio direktan crveni karton.

Nakon šest odigranih kola, Bilbao ima četiri pobjede i dva poraza što je trenutno dovoljno za treće mjesto na tabeli, dok je Sevilla četvrta sa tri pobjede, dva remija i jednim porazom.