10

Sevilla kod kuće slavila protiv Valencije

U 13. kolu La Lige Sevilla je na svom stadionu Ramon Sanchez Pizjuan rezultatom 2:1 savladala Valenciju.

Sevilla je sa nova tri boda prestigla Barcelonu na tabeli, ali Barcelona će sutra igrati svoj meč u 13. kolu u gostima protiv Real Sociedada.

Valenciji je ovo čak 11. meč u kojem ne zna za trijumf u ligi pri čemu je upisala osam poraza. Tim Cesarea Prandellija nastavlja svoju krizu koja je počela još prošle sezone.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. Garay je u 53. minuti autogolom donio prednost Sevilli, ali je u 65. minuti El Haddadi samo tri minute poslije ulaska u igru izjednačio. Sevilla je brzo vratila vodstvo golom Pareje u 75. minuti. Valencia je u trećoj minuti imala sjajnu šansu za izjednačenje, ali je udarac Garayja odbranio Rico.