Primera
0

Betis u nadoknadi slomio brojčano inferiorni Athletic

Nogometaši Betisa prekinuli su negativan niz od tri poraza i jednog remija u zadnje četiri utakmice u Primeri. U 23. kolu su na domaćem terenu slavili s 2-1 protiv Athletica iz Bilbaa.

Pogotkom Nelsona u prvoj minuti sudačke nadoknade Betis je na koncu ipak kapitalizirao brojčanu nadmoć koju su imali od 68. minute. Naime, nakon prvog žutog kartona iz 29. minute, u 68. je drugi, odnosno isključujući crveni karton, zaradio gostujući igrač Martinez. Inače, seviljska ekipa je povela golom Castra u 10. minuti, a poravnanje za Baske donio je upravo kasnije isključeni Martinez.

Betis je ovom pobjedom skočio na 12. mjesto ljestvice, te odmaknuo pozicijama koja vode u drugoligaško društvo na tri boda.

Primera, 23. kolo

Betis - Athletic Bilbao 2-1 (Castro 10, Nelson 90+1 / Martinez 23)Osasuna - Barcelona 3-2 (Lekić 5, 22, Garcia 55 / Sanchez 50, Tello 72)Racing Santander - Atletico Madrid 0-0

Redoslijed: 1.Real Madrid 55 (-1), 2. Barcelona 48, 3. Valencia 37 (-1), 4. Levante 32 (-1), 5. Espanyol 32 (-1)..., 8. Athletic Bilbao 30..., 12. Betis 26...