Primera
0

Betis ispustio pobjedu, Sevilla slavila u Santanderu

Dva seviljska kluba u četvrtak su različitih raspoloženja dočekali kraj svojih utakmica u Primeri. U 29. kolu nogometaši Seville su slavili u gostima kod Racinga (3-0), dok je Betis kod kuće u zadnjim sekundama ispustio pobjedu protiv Espanyola (1-1).

Sevilla je do tek treće gostujuće pobjede ove sezone došla dvama pogocima Manua del Morala i jednim Jesusa Navasa. Potonji je igrač doveo Andalužane u vodstvo u 34. minuti, smjestivši jednu odbijenu loptu u mrežu. Del Moral je u nastavku svojim šestim i sedmim pogotkom sezone ugasio svaku nadu Racinga koji je kraj dočekao s igračem manje budući da je u 79. minuti isključen Papa Kouly Diop. Naš Ivan Rakitić je ušao u igru za goste u 66. minuti umjesto Garyja Medela.

Betis je protiv Espanyola poveo u 78. minuti golom Rubena Castra, a užasna reakcija dvojice domaćih igrala u sudiskoj nadoknadi omogućila je Walteru Pandianiju da izjednači i osigura Kataloncima bod.

Primera, 29. kolo:

Racing - Sevilla 0-3 (Navas 34, Del Moral 51, 90+3) Betis - Espanyol 1-1 (Castro 78 / Pandiani 90+3) Malaga - Rayo Vallecano (kasnije)   Tabela:

1. Real Madrid 28 23 3 2 90-25 72
  2. Barcelona 28 20 6 2 82-22 66
  3. Valencia 28 13 8 7 44-33 47
  4. Levante 28 13 5 10 41-38 44
  5. Malaga 27 12 5 10 38-38 41
  6. Espanyol 28 11 7 10 36-37 40
  7. Osasuna 28 9 13 6 32-41 40
  8. Atletico 28 10 9 9 39-34 39