Grupa G
13

Liga prvaka / Bešiktaš remizirao sa Portom i prošao u osminu finala

Bešiktaš je remizirao u Istanbulu sa Portom (1:1) u petom kolu grupe G i na taj način se plasirao u osminu finala Lige prvaka.

Prvi je ozbiljno zaprijetio Bešiktaš. U 19. minuti Babel je šutirao iz daljine, ali je Jose Sa sjajno intervenisao i odbio loptu u korner.

Gosti su iz prve prilike na susretu poveli. U 29. minuti nakon uigrane akcije iz slobodnog udarca Ricardo je asistirao Felipeu koji pogađa za vodstvo Porta.

Radost gostiju trajala je samo 12 minuta. U 41. minuti Tosun je prošao po lijevoj strani i asistirao Talisci koji je loptu poslao u praznu mrežu za 1:1.

Bešiktaš je mogao doći do preokreta u 58. minuti, no Babel je s ivice kaznenog prostora uzdrmao prečku. Četiri minute kasnije pokušao je i Quaresma, ali je Jose Sa još jednom bio siguran.