Evropska liga
10

Bešiktaš pobijedio Partizan i plasirao se u grupnu fazu, veliko iznenađenje Apollona

Ekipa Bešiktaša bez većih problema porazila je beogradski Partizan u uzvratnom meču play-offa Evropske lige te su izborili prolazak u grupnu fazu ovog takmičenja.

Bešiktaš je nakon 1:1 u prvom meču porazio Partizan sa 3:0, pa su s ukupnih 4:1 osigurali plasman u grupnu fazu. Klub iz Turske u vodstvo je stigao u 37. minuti kada Pepe glavom pogađa za 1:0, da bi do poluvremena Ozyakup drugi put pogodio mrežu Partizana.

Već tada je pitanje pobjednika bilo odlučeno, a konačnih 3:0 postavio je Pepe u 69. minuti susreta.

Apollon koji je u 2. pretkolu izbacio Željezničar porazio je Basel sa 1:0 te je također prošao u grupnu fazu, baš kao i Ludogorets koji je sa 4:0 bio bolji od Torpeda.

Molde je porazio Zenit na svom terenu rezultatom 2:1, što im nije bilo dovoljno za prolaz, a sigurnu pobjedu upisao je i Qarabag koji je sa 3:0 bio bolji od Sheriffa. Malmo je s 2:0 porazio Midtjylland.

Možda i najveće iznenađenje predstavlja ispadanje Atalante od danskog Kopenhagen, a tim iz Italije poražen je nakon penala.