Često osporavan
76

Benzema postigao 55. gol u Ligi prvaka, iza sebe ostavio Henryja, Ševčenka, Ibrahimovića...

Karim Benzema (Foto: AFP)
Francuski napadač Karim Benzema jedan je od najosporavanijih igrača na svijetu, ali večeras je u revanš meču polufinala Lige prvaka za svoj Real golom u desetoj minuti poništio prednost Bayerna, koji je vodio 0:1 golom Kimmicha iz 3. minute.

Benzemi je ovo 54. gol u Ligi prvaka, a postizao ih je u dresu francuskog Lyona i Real Madrida.

Iza sebe je na vječnoj listi najboljih strijelaca elitnog nogometnog takmičenja ostavio legende poput Thierryja Henryja, Andrija Ševčenka i Zlatana Ibrahimovića.

Benzema je sada peti na tabeli, a ispred njega su još samo Ruud Van Nistelrooy s 56 golova, Raul sa 71 te Messi koji je postigao 100 i Ronaldo koji ima nevjerovatnih 120.

Nešto kasnije Benzema je postigao i 55. pogodak u Ligi prvaka i tako pridonio ulasku Reala u treće uzastopno finale.

Podsjetimo, Benzema je već devet godina na Bernabeuu, a iako se u njega konstantno sumnjalo, preživio je sve čistke u kraljevskom klubu.

Iz Reala su odlazili i bolji igrači od njega, a on je i dalje tu te postiže golove.