Primera
0

VIDEO / Benzema i Özil srušili Atletico

Ni deseti put zaredom nogometaši Atletico Madrida na svom Vicente Calderonu nisu uspjeli dobiti Real Madrid u ligaškom dvoboju. U srazu 29. kola Primere slavili su gosti 2-1.

Golovima Karima Benzeme u 11. i Mesuta Özila u 32. minuti Mourinhova ekipa je već na poluvremenu stvorila 2-0 prednost. Istu je u nastavku sačuvala. Tek je u 86. minuti Sergio Agüero uspio zabiti utješni pogodak, svoj 12. ove sezone.

Özil je zabio šesti, a Benzema deseti. Impresivno je, međutim, Francuz učinkovit u posljednje vrijeme. Bila mu je ovo peta utakmica u nizu u kojoj je postigao najmanje jedan gol. Ukupno je u pet posljednjih službenih utakmica za Real skupio osam golova, odnosno deset u posljednjih osam nastupa.

Od deset zadnjih prvenstvenih gostovanja "kraljevskog kluba" u Madridu Real je slavio u devet.

Posljednji je put Atletico pobijedio gradskog rivala 1999. godine, i to na Santiago Bernabeuu, 3-1.

Primera, 29. kolo:

Mallorca – Zaragoza 1-0 (De Guzman 67) Barcelona – Getafe 2-1 (Alves 17, Krkić 50 / Moral 88) Atletico Madrid – Real Madrid 1-2 (Agüero 86 / Benzema 11, Özil 32)

Redoslijed: 1. Barcelona 78, 2. Real Madrid 73, 3. Valencia 54 (-1), 4. Villarreal 51 (-1)...