10

Benfica i Astana u uzbudljivom meču podijelili bodove, Aničić strijelac

(Foto: EPA)
Astana je upisala i treći remi na domaćem terenu u Ligi prvaka ove sezone. Nakon što su odigrali neriješeno sa Galatasarayom (2:2) i Atletico Madridom (0:0), fudbaleri Astane podijelili su bodove i sa Benficom.

Astana je mogla i do prve pobjede u Ligi prvaka gdje su debitanti. U 19. minuti poveli su preko Twumasija, a na 2:0 povisio je bh. reprezentativac Marin Aničić u 31. minuti.

Međutim, do kraja poluvremena Raul Jimenez je smanjio na 2:1 u 40. minuti da bi u drugom poluvremenu isti igrač u 72. minuti postavio konačnih 2:2.

Benfica je ovom pobjedom stigla na korak do plasmana u grupnu fazu, a to će se desiti ukoliko Galatasaray večeras u gostima protiv Atletico Madrida (20:45 sati) ne upiše pobjedu.

Astana i dalje ima šansu da izbori evropsko proljeće ukoliko Galatasaray večeras ne pobijedi i ukoliko Astana u posljednjem kolu slavi upravo protiv Galate u gostima. Tada će momčad iz Kazahstana izboriti nokaut fazu Europa lige.