17.6.2014. u 19:49
5
44
5
Alžir bh. selektora Vahida Halilhodžića poražen je danas u susretu protiv Belgije na stadionu Mineirao u Belo Horizonteu u okviru grupe H Svjetskog nogometnog prvenstva u Brazilu rezultatom 2:1.
Popularne Pustinjske lisice pružile su odličan otpor favorizovanoj Belgiji.

Poveli su izabranici selektora Halilhodžića u 24. minuti utakmice. Jan Vertonghen je oborio reprezentativca Alžira u šesnaestercu Belgije, a sudija je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Sofiane Feghouli. Belgijanci su i nakon primljenog gola konstantno napadali gol Alžira.

Odbrana afričke reprezentacija popustila je tek u 70. minuti nakon što je Marouane Fellaini glavom savladao golmana Mbolhija za izjednačenje.

Mertens Amazing Goal Belgium vs Algeria 2 -1...

Ubrzo je uslijedio i potpuni preokret. Desetak minuta prije kraja utakmice Dries Mertens je doveo Crvene vragove u vodstvo.

Marouane Fellaini Amazing Goal - Belgiumvs...

Mogli su Belgijanci i do trećeg gola, ali je ovaj put Fellainijev šut glavom zaustavila prečka gola Alžira.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.