18

Bayern teže od očekivanog slavio u Moskvi, Inter se ispromašivao u Kijevu

H. H.
Kimmich lijepim golom u finišu donio trijumf Bavarcima (Foto: EPA-EFE)
U 2. kolu grupe A Lige prvaka Bayern je kao gost savladao moskovsku Lokomotivu sa 1:2, dok su Šahtar iz Donjecka i Inter remizirali bez golova u susretu grupe B.

Bavarci su do trijumfa došli teže od očekivanog, a početak nije slutio da će imati većih problema. Goretzka je u 13. minuti doveo aktuelnog evropskog prvaka u vodstvo 0:1, ali je Mirančuk uspio da izjedači u 70. minuti na 1:1.

Ipak, da se ne desi iznenađenje pobrinuo se Kimmich sjajnim udarcem i golom u 79. minuti koji je donio trijumf Bayernu rezultatom 1:2.

U duelu Šahtara i Intera, milanski tim je bio mnogo bolji rival tokom cijelog meča, ali lopta jednostavno nije htjela u gol.

Barella i Lukaku su u prvom poluvremenu pogodili prečke, a kada je Martinez u nastavku promašio gotovo prazan gol jasno je bilo da ovo nije noć Nerazzurra.

Inter je do kraja stvorio još nekoliko prilika, ali ostalo je 0:0 i nakon dva kola imaju samo dva osvojena boda.

Grupa A: Lokomotiv - Bayern 1:2 (Mirančuk 70' / Goretzka 13', Kimmich 79) '

Grupa B: Šahtar - Inter 0:0