11

Bayern rutinski savladao Bochum i plasirao se u polufinale DFB kupa

(Foto: EPA)
Nogometaši Bayerna su večeras kao gosti savladali Bochum rezultatom 3:0 i tako izborili plavman u polufinale njemačkog DFB kupa.

Bavarci su poveli u 39. minuti golom Lewandowskog, kojem je asistirao Muller. U 44. minuti je Muller imao priliku postići pogodak, ali je promašio jedanaesterac. Prekršaj za crveni karton napravio je Simunek, pa je Bochum u nastavku igrao sa igračem manje.

U drugom poluvremenu se ponovo tresla mreža Bochumovog gola. Drugi gol za Bayern je postigao Alcantara u 61. minuti, a svoju drugu asistenciju na ovoj utakmici upisao je Muller.

Konačnih 3:0 je postavio Lewandowski nakon asistencije Robbena u 90. minuti. Bio je to njegov drugi večerašnji pogodak.

Rutinska pobjeda rezultatom 3:0 bila je i više nego dovoljna za plasman Bayerna u polufinale DFB kupa.