1

Dva gola Lewandowskog u pobjedi Bayerna nad Augsburgom

U posljednjoj utakmici 21. kola Bundeslige Bayern Minhen je u gostima rezultatom 3:1 slavio protiv Augsburga.

Aktuelni prvaci Njemačke poveli su golom Lewandowskog u 15. minuti susreta, a asistent kod pogotka bio je Muller. Iako je Bayern u potpunosti vladao terenom - što i jeste običaj Bavaraca - do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Lewandowskom je otprilike trebalo isto kao i u prvom poluvremenu, dakle oko 15 minuta, da postigne novi pogodak. To se desilo u 62. minuti nakon dodavanja Thiaga Alcantare. To je bio četvrti put u ovoj kalendarskoj godini da Poljak postigne barem dva gola na jednom meču i po tome je najbolji fudbaler u vodećih pet liga Evrope.

Igrala se 78. minuta kada je Muller na asistenciju Coste pogodio za 3:0, a počasni gol za domaći tim postigao je Bobadilla u 86. minuti.