Bundesliga
2

Bayern potvrdio dominaciju i u Leverkusenu

Detalj sa meča u Leverkusenu (Foto: AFP)
U derbiju 26. kola Bundeslige nogometaši Bayerna su u Leverkusenu pobijedili domaći Bayer, trećeplasiranu ekipu tabele sa 2-1 i tako nastavili dominirati tokom ove sezone...

Sretno i spretno je Bayern došao do pobjede pogotkom u 87. minuti. Direktno ubačenu loptu u kazneni prostor na žalost po domaćina dirao je Wollscheid i glavom smjestio iza svog golmana.

Uzrokovao je tako Wollscheid već dvanaestu Bayernovu pobjedu na strani u Bundesligi ove sezone (uz tek jedan remi), a nevjerovatno zvuči informacija da je Bayern na ovom meču primio tek drugi pogodak u gostujućim utakmicama. Dao ga je Rolfes u 75. minuti kada je iz neposredne blizine u mrežu smjestio lijepu asistenciju glavom Boenischa.

Prvi je pogodak na meču postigao Mario Gomez koji je u 37. minuti nanizao dvojicu suparničkih igrača, a onda je u padu plasirao loptu u malu mrežicu.

Bundesliga, 26. kolo:

Bayer - Bayern 1-2 (Rolfes 75 / Gomez 37, Wollscheid 87-ag) Borussia (D) - Freiburg 5-1 (Lewandowski 41, 45, Șahin 44, 73, Bittencourt 78 / Schmid 28) HSV - Augsburg 0-1 (Callsen-Bracker 8) Nürnberg - Schalke 3-0 (Feulner 31, Esswein 69, Frantz 87)

Hoffenheim - Mainz 0-0 Werder - Greuther Fürth 2-2 (Hunt 47-11m, 70-11m / Fürstner 55, Petsos 62)   Tabela: Bayern 69, Borussia (D) 49, Bayer 45, Eintracht 39, Schalke 39...